Ağrısız ve Acısız: Kalıcı Buz Epilasyon Tedavisi

Epilasyon tedavisini haftalarca süren pürüzsüzlüğü tende hissetmek isteyenler yaptırmak isteyebiliyor. Ağrısız ve acısız epilasyon işlemi var mı? sorusunun cevabını arayanlara uzmanlar buz epilasyon tedavisini öneriyor. En acısız ve kökleri derinden söküp alan epilasyon türü olan buz epilasyon sıklıkla tercih ediliyor.

 

Kalıcı sonuç almak isteyenlere uygulanan buz lazer teknikleri ile bölgede %90’a yakın azalma sağlıyor. Kadınlarda da erkeklerde de etkili sonuç veren buz epilasyon kalıcı işlemdir.

 

Buz Epilasyon Kalıcı Bir Yöntem midir?

Buz epilasyon işlemi sırasında tüyler kökünden alınır. Epilasyon uygulanacak bölgeye göre değişen epilasyon işlemi birkaç seansta tamamlanır. İstenmeyen tüylerde görülen kalıcı azalma ya da tamamen yok olma bölgede kusursuz bir görüntü sunar.

 

Buz epilasyon uygulaması 6-8 seans aralığında uygulandığında kılları kökten yok eder. İşlem öncesinde kişinin hormonal rahatsızlığı olup olmadığı incelenir. Buz lazer işlemi sadece göz kapağına uygulanmaz. Dövmelerin üzerine de yapılması önerilmez.

 

Radyofrekans Tedavisi Nedir?

Tıp dilinde Rizotomi adı verilen radyofrekans tedavisi vücuttaki ağrı ve acının cerrahi işlem olmadan azaltılmasını sağlayan tedavi sürecini içerir. Radyofrekans dalgaları kullanılarak ağrıya sebep olan sinir dokusuna nüfuz edilir gerekirse yakma işlemi uygulanır.

 

Enerji akımı sayesinde hasarlı doku buharlaştırılır. Radyofrekans yöntemi ile kronikleşerek tüm vücudu saran ağrının bloke edilmesi sağlanır. Radyofrekans işlemi 8-10 seans sürebilir. Hastalığın seyrine göre değişen bu seans aralığı 15 ile 30 dakika arasında sürmektedir.

 

Radyofrekans Tekniği Kimlere Uygulanır?

Radyofrekans yöntemi kullanılarak uygulanan tedavi yöntemi vücuttaki ağrı ve acıyı azaltır. Horlama rahatsızlığı ve damak sarkması olan hastalara uygulanır. Dil kökünde oluşan şişlik tedavisinde de uygulanabilir.

 

Radyofrekans uygulamasının etkisi 6 ay ile 1 yıl arasında sürer. Fıtıklaşmış dokunun tedavisinde kullanılabilir. Basen, bacak, kalça, yüz, gıdı, sırt, göbek veya dekolte bölgesine uygulanabilir. Radyofrekans sadece ağrı ya da acıda değil bölgesel zayıflama içinde kullanılabilir.